Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Rama FACTOR (Zestaw Premium) NEW O2 2023 V.A.M Disc k. Storm, r. 58
Nowość

Rama FACTOR (Zestaw Premium) NEW O2 2023 V.A.M Disc k. Storm, r. 58

36 999,00 zł
/ szt. brutto
Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki
Szybkie zakupy 1-Click(bez rejestracji)
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
14 dni na łatwy zwrot
Bezpieczne zakupy
Darmowa dostawa do paczkomatuWięcej informacji
Smile - dostawy ze sklepów internetowych przy zamówieniu od 50,00 zł są za darmo.

Kupujesz i dostawę masz gratis!

dostawy ze sklepów internetowych przy zamówieniu za 50,00 zł są za darmo.
Darmowa dostawa obejmuje dostarczenie przesyłki do paczkomatu

NEW O2 VAM


SZYBKI I LEKKI JEDNOCZEŚNIE

Żaden inny tak lekki rower nie aż jest tak szybki, i żaden inny tak szybki rower nie jest aż tak lekki. Zmiana przepisów UCI pozwoliła firmie Factor na kolejny krok ku doskonałości. Jest odpowiedzią na zapotrzebowanie profesjonalnych kolarzy na rower, który pozwoli im wygrywać Grand Toury i największe klasyki. Największe imprezy wygrywa się w górach i na podjazdach, ale z uwzględnieniem, że trzeba być szybkim na przelotowych, płaskich odcinkach.

NEW O2 VAM W PIGUŁCE

  • waga od 6,2 kg (rozmiar 54, Dura-Ace Di2); kompletny rower gotowy do startu (z pedałami, transponderem, numerem, etc) - 6,8 kg
  • Waga ramy dla rozmiaru 54 - 730 g
  • średnio 12 W szybszy niż poprzedni O2 VAM (dla kierunku wiatru +15/-15 stopni dla prędkości 48 km/h)
  • średnio 35% sztywniejszy od poprzedniego O2 VAM w obrębie wszystkich rozmiarów
  • zewnętrzna sztyca
  • w kwestii aerodynamiki ścięte, D-kształtne profile rur
  • zoptymalizowany pod opony 28 mm
  • maksymalny rozmiar opony - 32 mm
  • w odpowiedzi na dane z centrum fitingowego Factora stack wyższy o 10 mm w porównaniu z poprzednim modelem
  • 7 rozmiarów, 3 wersje kolorystyczne
  • program personalizacji malowania “Prisma Studio” - dostępny od momentu premiery
  • nowy, dedykowany zestaw kół Black Inc 28//33 z karbonowymi szprychami (1146 g) 

DOCELOWY ODBIORCA

NEW O2 VAM jest przede wszystkim dla profesjonalistów startujących w Grand Tourach i największych klasykach. Daryl Impey, zawodnik Israel-Premier Tech podsumowuje go tak: “Ten nowy rower jest pod tym względem naprawdę ekscytujący.”
Niemniej jednak nowy O2 VAM jest dla każdego kto poszukuje szybszej jazdy po asfaltach w terenie pagórkowatym i górzystym, kogoś kto chce znacznie poprawić czasy na długich podjazdach, kto wymaga pewnego i przewidywalnego zachowania się roweru podczas szybkich zjazdów, kto oczekuje wyższych prędkości przelotowych po płaskich odcinkach i wysokiego komfortu na drogach o słabszej jakości. 
Nowy O2 VAM jest dla uczestników długich ustawek, ale również dla zawodników startujących w zawodach, jak i dla tych, dla których jeden weekend w wysokich górach to najjaśniejszy punkt w kalendarzu w sezonie. Jeśli maksymalne prędkości lub minimalne czasy podjazdów nie stanowią dla kogoś o jakości jazdy na rowerze to na pewno zachowana energia pozwoli przejechać więcej gwarantując satysfakcję z przejażdżki.

WKŁAD ISRAEL-PREMIER TECH I CHRISA FROOMA

Ogromny wpływ na pomysł i finalny kształt tego roweru miała ekipa Israel-Premier Tech, a przede wszystkim Chris Froome. Koncepcja tego roweru pojawiła się po rozmowach z zawodnikami Israel-Premier Tech. Potrzebowali roweru, który będzie szybki na podjazdach, który będzie przewidywalny w zjazdach, który dorówna konstrukcjom aero na płaskich odcinkach.

WAGA, AERODYNAMIKA, SZTYWNOŚĆ, KOMFORT

Proces powstawania NEW O2 VAM rozpoczął się od postawienia ambitnych celów pod kątem wagi, sztywności i aerodynamiki. W następnym kroku zostały wyznaczone kształty rur roweru w oparciu o nowe przepisy UCI i z wykorzystaniem Finite Element Analysis (FEA) i Computational Fluid Dynamics (CFD) - narzędzi do komputerowego analizowania odpowiednio wytrzymałości i aerodynamiki kształtów. Dzięki FEA i CFD została przeprowadzona analiza obliczeniowa dla różnych profili rur z uwzględnieniem szerokiego zakresu prędkości i kierunku wiatru biorąc pod uwagę dokładne przekroje co w finalnym rezultacie pozwoliło również oszacować końcową wagę całej ramy. Ten skomplikowany proces optymalizacji pozwolił wybrać kształty rur z najlepszą korelacją aerodynamiki, sztywności i wagi.

Factor nie jest pierwszym producentem, który przygotował rower aero pod kątem górskich szosowych wspinaczek. Ale jest pierwszym, który zrobił rower jednocześnie tak szybki i tak lekki.

Czerpiąc i poszerzając wiedzę z modelu OSTRO GRAVEL - najszybszego gravelowego roweru na świecie - zespół projektowy Factora przygotował zupełnie nowe przekroje rury dolnej, podsiodłowej i sterowej. Te kształty aero są wynikiem agresywnego odcięcia tylnej części klasycznego kształtu aerodynamicznego (przypominającego kroplę wody), co przekłada się na na bardzo sztywny profil z doskonałym stosunkiem wytrzymałości do wagi. Straty aerodynamiczne w wyniku “obcięcia” tylnej części klasycznego profilu są zminimalizowane poprzez takie dobranie zaokrągleń linii cięcia, by separacja i ponowne przylgnięcie strumienia powietrza opływającego rury ramy podczas jazdy było jak najmniej burzliwe. Bardzo małe promienie krzywizn w miejscu “cięcia” profili ramy są bardzo trudne do uzyskania w fazie produkcyjnej, ale świetnie ukazuje to przewagę jaką uzyskał Factor w dążeniu do doskonałości dzięki wybudowaniu własnej fabryki. Czyni go to niezależnym od innych firm i pozwala na błyskawiczne wprowadzanie zmian już na etapie produkcyjnym.

Skoncentrowanie uwagi na kształcie czołowych płaszczyzn dla niskich wartości odchyleń kąta natarcia powietrza sprawiło, że w zakresie od -5 do +5 stopni nowy O2 VAM jest tylko 5W za OSTRO VAM, który jest najszybszym rowerem aero na rynku. Podążając za wynikami badań, wszystko wskazuje na to, że NEW O2 VAM jest nie tylko najszybszym rowerem w swojej kategorii, ale jest również szybszy od wielu innych konstrukcji aero dostępnych w ofercie rynkowej.

Komfort jazdy został podniesiony dzięki zastosowaniu zewnętrznej sztycy i zaprojektowaniu bardzo wypłaszczonej górnej rury, której przekroje w najwęższym miejscu spadają do 10 mm, co w kontrolowany sposób pozwala na uginanie się rury podsiodłowej, a co za tym idzie: ruch siodła na wyboistych odcinkach drogi.
W odpowiedzi na analizę danych z własnego centrum fittingu użytkowników również sylwetka na tym rowerze ulegnie zmianie poprzez podniesienie parametru stack o 10 mm w całym zakresie rozmiarów.

ŁOŻYSKA CERAMICSPEED SLT

Ścisła współpraca z duńską firmą CeramicSpeed przy opracowywaniu produktów zaowocowała zastosowaniem najlepszych rozwiązań technicznych w rowerach Factor. Począwszy od czerwca 2019 r. zespół badawczo-rozwojowy Factor testował łożyska sterowe SLT (Solid Lubrication Technology) firmy CeramicSpeed. Łożyska SLT udowodniły, że mają niezawodną gwarancję trwałości. Nie wymagają konserwacji, są szczególnie użyteczne w połączeniu ze zintegrowanym kokpitem. Od marca 2021 r. są wykorzystywane w budowie sterów w rowerach Factor. Łożyska SLT rozwiązują problem konserwacji sterów dla zintegrowanych kokpitów.

WKŁAD SUPORTU CERAMICSPEED

Zestaw Premium wyposażony został również w suport firmy CeramicSpeed. Gwintowany standard T47a gwarantuje trwałość osadzenia, a także szeroki wybór ze względu na średnicę ośki korby. I co niemniej ważne, regularny serwis w trakcie użytkowania jest bardzo łatwy.

TYLKO ELEKTRONICZNE GRUPY

Ze względu na wymagania rynku i korzyści aerodynamiczne NEW O2 VAM jest zaprojektowany tylko pod grupy elektroniczne.

GEOMETRIA

 


45495254565861
AStack502514535552574597611
BReach360367373381389401410
CSeat Tube Angle75,5°74,5°74,0°74,0°73,5°73,5°73,5°
DTop Tube (efektywna)493510527539557579591
EHead Tube Angle71,1°71,7°72,5°72,5°73,3°73,3°73,3°
FFork Offset57534848434343
GTrail (@690OD)57575757575757
HSeat Tube405425465495525545565
IBB drop72727270707070
JFront Center574573573587587608621
KRear Center405405405405405408412
LFork length368368368368368368368
MWheelbase97096997198598210061022

















MINIMALNA I MAKSYMALNA WYSOKOŚĆ SIODŁA W ZALEŻNOŚCI OD ROZMIARU SZTYCY
Długość masztu rury podsiodłowej - 155 mm.
Maksymalna wysokość siodła w tabeli jest mierzona od środka suportu do do środka śruby jarzma siodła. Minimalną wysokość siodła uzyskuje się poprzez skrócenie masztu rury podsiodłowej. Masz rury podsiodłowej można skrócić maksymalnie o 70 mm.


45495254565861
NHead Tube109117134154172196211
OSeat Tube + Seat Mast560580620650680700720

Standard 25 mm offset
(120 mm)
maks. - min.
630-560650-580690-620720-650750-680770-700790-720

Standard 0 mm offset
(110 mm)
maks. - min.
620-550640-570680-610710-640740-670760-690780-710

Short 25 mm offset
(70 mm)
maks. - min.
580-510600-530640-570670-600700-630720-650740-670

Short 0 mm offset
(60 mm)
maks. - min.
570-500590-520630-560660-590690-620710-640730-660

Long 25 mm offset
(160 mm)
maks. - min.
670-600690-620730-660760-690790-720810-740830-760

Long 0 mm offset
(150 mm)
maks. - min.
660-590680-610720-650750-680780-710800-730820-750


























SUGEROWANE KOŁA BLACK INC 28//33

Nowy zestaw kół 28//33 został zaprojektowany jako uzupełnienie framesetu NEW O2 VAM i stanowi równorzędny przełom w temacie kół łączących jednocześnie niską wagę i świetne właściwości aerodynamiczne co sam nowy O2 VAM. 

28//33 ze swoimi 1146 gramami to bardzo dobry wynik jako koło typu clincher tubeless pod dedykowaną oponę 28 mm. Zestaw cechuje się różnymi wysokościami stożka: przód 28mm, a tył 33 mm. Szerokość wewnętrzna obręczy to 23 mm, a zewnętrzna to 28 mm. 

W koło zostały zaplecione wyjątkowo lekkie i mocne szprychy karbonowe z naciągiem regulowanym nyplami. Równocześnie ze znaczącym obniżeniem wagi redukują opór aerodynamiczny o 10 g w porównaniu do modelu Black Inc THIRTY. Jednocześnie oferują wysoką sztywność, a co za tym idzie responsywność i błyskawiczne przyspieszenie podczas jazdy.

SPECYFIKACJA KOMPLETNEGO ROWERU

Rama: Włókno węglowe TeXtreme®, Toray®, Nippon Graphite®, T1000, M60J Pitch-Based Fiber
Widelec: Factor NEW O2 VAM Aero
Średnica główki ramy: 1-1/8" góra, 1-3/8" dół
Sztyca: Do wyboru zewnętrzna sztyca w długościach Short / Standard / Long - każda z offsetem 0 lub 25 mm
Kokpit: Black Inc. Dostępne różne długości mostka i szerokości kierownicy
Wkład suportu: CeramicSpeed T47A Aluminium / Łożyska CeramicSpeed z reduktorami Wheels MFG 24mm BBRight
Stery: Łożyska CeramicSpeed SLT 1-1/8" and 1-3/8"
Dedykowany prześwit na opony: 25-28 mm
Maksymalny prześwit na opony: 32 mm
Rozmiar koła: 700c
Typ hamulca: Tarczowy
Przednia oś: Oś przelotowa 12 x 100 mm
Tylna oś: Oś przelotowa 12 x 142 mm
Prowadzenie kabli: Wewnętrzne
Wykończenie/Kolor: Storm Grey, Red Velvet, Chrome/Raw Carbon, dostępne niestandardowe malowanie w programie Prisma Studio
Waga ramy: 730 g (rozmiar 54)
Gwarancja producenta: Dożywotnia gwarancja
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Zaufane Opinie IdoSell
4.96 / 5.00 207 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-09
Polecam. Jak zwykle najwyższa jakość obsługi.
2024-07-03
Polecam
pixelpixel