Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wahoo SYSTM X, czyli rękawica rzucona Zwiftowi

2022-04-30
Wahoo SYSTM X, czyli rękawica rzucona Zwiftowi

Zwift jest niekwestionowanym liderem jeśli chodzi o platformę e-kolarską, jednak konkurencja nie śpi, bo tort do podziału jest spory. Jednym z kluczowych rywali Zwifta w walce o klientów jest firma Wahoo Fitness, czego dowodem jest najpierw przejęcie platformy The Sufferfest, a następnie przekształcenie jej w platformę Wahoo SYSTM. Do tej pory nadal nie było to wielkie zagrożenie dla Zwifta, jednak wszystko może się zmienić po przejęciu przez firmę Wahoo Fitness platformy RGT Cycling i uruchomienie subskrypcji Wahoo SYSTM X.

Czym jest platforma Wahoo RGT?

Zacznijmy od tego czym jest platforma Wahoo RGT. To innowacyjna platforma do wirtualnego kolarstwa z wykorzystaniem trenażera, dzięki której można jeździć, trenować, ścigać się i odkrywać wirtualne trasy samemu, lub z innymi. Dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu Wahoo RGT cechuje się realistycznemu odwzorowaniu draftingu, wchodzenia w zakręty i hamowania powodując, że jest to bardziej symulator kolarski, a nie gra komputerowa. Jednak największą zaletą tras na platformie Wahoo RGT jest fakt, że są one wirtualnym odwzorowaniem prawdziwych tras. W bazie znajdziemy nie tylko trasy znane z największych i najważniejszych wyścigów, wraz z dokładnym odwzorowaniem otoczenia i kibiców, ale także trasy dodawane przez użytkowników za pomocą plików GPX. Dzięki funkcji Magic Roads każdy użytkownik platformy Wahoo RGT może dodać własny plik trasy, która wirtualna wersja zostanie stworzona i dodana do bazy tras platformy. Jednak trasy to nie wszystko. Platforma ta byłaby niczym bez użytkowników i bogatego kalendarza wydarzeń i wyścigów. Użytkownicy mogą tworzyć, dostosowywać i dodawać do swojego kalendarza wydarzenia takie jak ustawki, wyścigi, a także zapraszać do nich innych użytkowników.

Jak można korzystać z platform Wahoo - Wahoo RGT oraz Wahoo SYSTM?

Obecni użytkownicy platformy RGT Cycling, lub Wahoo SYSTM otrzymują dostęp do połączonej subskrypcji Wahoo SYSTM X, a więc mogą korzystać z platform Wahoo RGT i Wahoo SYSTM za pomocą jednej subskrypcji i danych dostępowych (login i hasło). Cena nie ulega zmianie i teraz za 15 dolarów miesięcznie, lub 129 dolarów rocznie oprócz dostępu do Wahoo SYSTM użytkownicy mają także dostęp do Wahoo RGT, dzięki czemu jest to obecnie najkorzystniejsza oferta jeśli chodzi o oprogramowanie do treningu wirtualnego. Wahoo SYSTM i Wahoo RGT dostępne są na systemy operacyjne Windows, macOS, Android i iOS.

Mike Saturnia, dyrektor zarządzający Wahoo Fitness:

„Przejęcie RGT Cycling i uruchomienie subskrypcji Wahoo SYSTM X daje naszym użytkownikom więcej opcji do treningu i ścigania się wirtualnego, oraz sprawia, że jest to wygodniejsze, przy zapewnieniu większej kontroli nad wirtualnym treningiem i wyścigami. Jednej subskrypcja i jedno konto umożliwia korzystanie z wszystkich aplikacji i platform Wahoo Fitness, dzięki czemu jesteśmy w stanie dać naszym klientom niespotykany do tej pory wachlarz narzędzi treningowych nienagannie integrujący się w jeden przyjazny ekosystem sprzętu i oprogramowania treningowego. To z kolei przekłada się na umożliwienie maksymalizacji zysków z treningu wielu dyscyplin sportowych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Co więcej, rozwijając swoje platformy treningowe pozostajemy otwarci na współpracę naszego oprogramowania z urządzeniami innych producentów dając naszym użytkownikom wolność wyboru sprzętu.”

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022

Polecane

Trenażer rowerowy WAHOO KICKR Snap

Trenażer rowerowy WAHOO KICKR Snap

1 849,00 zł brutto22990 pkt.
WAHOO KICKR Climb symulator nachylenia

WAHOO KICKR Climb symulator nachylenia

3 299,00 zł brutto32990 pkt.
Trenażer rowerowy WAHOO KICKR CORE

Trenażer rowerowy WAHOO KICKR CORE

3 799,00 zł brutto2 299,00 zł brutto22990 pkt.
WAHOO KICKR Headwind wentylator

WAHOO KICKR Headwind wentylator

1 399,00 zł brutto13990 pkt.
Licznik rowerowy WAHOO ELEMNT BOLT GPS

Licznik rowerowy WAHOO ELEMNT BOLT GPS

1 399,00 zł brutto13990 pkt.
Zaufane Opinie IdoSell
4.96 / 5.00 184 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-26
Szybka wysyłka, towar zgodny z zamówieniem.
2024-05-18
Towar zgodny z opisem. Bardzo szybka realizacja i wysyłka. Polecam.
pixelpixel