Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Producent kół Classified zainwestuje 22 mln euro w rozbudowę przekładni planetarnych

2022-12-06
Producent kół Classified zainwestuje 22 mln euro w rozbudowę przekładni planetarnych

Producent kół Classified oraz Powershift

rowerowych przekładni planetarnych schowanych w tylnej piaście, firma Classified Cycling z siedzibą w Antwerpii, planuje zainwestować dodatkowe 22 mln euro w rozbudowę swojego systemu zmiany przełożeń. Firma zamierza rozbudować ofertę o układy napędowe do rowerów elektrycznych, a także umocnić swoją obecności na rynkach światowych.

Inwestycja ta możliwa jest dzięki dołączeniu z początkiem grudnia br. Active Partners do grona obecnych inwestorów: Bridford Investments Limited oraz doskonale znanych w kolarstwie medalistów olimpijskich i mistrzostw świata – Toma Boonena, Anny Van der Breggen, Andre Greipela i Marcela Kittela. Active Partners to inwestor wspierający znane marki jak Rapha i Evans Cycles.

Classified Cycling prowadzi obecnie współpracę partnerską z ponad 40 markami. Dzięki kooperacji z 25 dystrybutorami dociera ze swoimi produktami do ponad 300 dealerów na kluczowych rynkach. Uzyskane wsparcie finansowe zostanie przeznaczone do przyspieszenia rozwoju biznesowego marki, głównie na rynkach Stanów Zjednoczonych Ameryki i Europy. Belgijski producent chce nowe środki przeznaczyć na rozwój i wejście na rynek rowerów elektrycznych wykorzystując technologię Powershift do budowania lżejszych, bardziej wytrzymałych i wydajniejszych przekładni rowerowych rozszerzając tym samym grupę klientów docelowych.

Technologia Powershift Classified jest pierwszym tak mocnym skokiem technologicznym na rynku od czasu gdy został on zdominowany przez Shimano i SRAM. Wrażenia z jazdy rowerem dzięki naszej innowacji są tak odmienne od aktualnie przyjętego paradygmatu, że można je określić jako magiczne. Dzięki nowej inwestycji i z apetytem jaki mamy, by wstrząsnąć przemysłem rowerowym, jesteśmy dobrze przygotowani by dotrzeć z naszym produktem do rowerzystów na całym świecie. Udało nam się podpisać umowy o współpracy z ponad 40 markami i szukamy możliwości rozwoju naszego biznesu jako dostawca dla największych producentów na rynku. Będziemy również doskonałym partnerem dla branży e-rowerów, ponieważ pracujemy nad ulepszeniem technologicznym dla tej szybko rosnącej grupy rowerzystów.” 

Mathias Plouvier – współzałożyciel i prezes w Classified Cycling.

“Classified rewolucjonizuje rynek rowerów i e-rowerów dzięki naprawdę nowemu i innowacyjnemu produktowi, który radykalnie poprawia wrażenia z jazdy wszystkim rowerzystom. Przejedź się na tym raz, a od razu poczujesz różnicę.

Jesteśmy podekscytowani wizją transformacji przyszłości kolarstwa proponowaną przez Mathiasa i Roëlla i z niecierpliwością oczekujemy by pomóc zespołowi w przyspieszeniu rozwoju ich produktu, rozwoju sieci partnerów i dystrybucji, a co za tym idzie globalnemu upowszechnieniu ich technologii zarówno w przemyśle rowerowym jak i pośród użytkowników.”

Nick Evans – partner zarządzający w Active Partners.

Założona w 2019 roku firma Classified Cycling stworzyła technologię określoną mianem Powershift, czyli bezprzewodowego systemu zmiany biegów, który wprowadza niespotykaną dotąd jakość. Zmiana przełożeń odbywa się praktycznie natychmiastowo i jest możliwa również przy pełnym obciążeniu napędu. Żaden inny produkt dostępny obecnie na rynku nie oferuje takiej możliwości. Classified wprowadził ten produkt na rynek i od roku 2021 jest on dostępny już dla końcowego odbiorcy.

Technologia wymyślona przez Plouviera i Roëlla van Druten (obaj panowie posiadają korzenie sięgające układów napędowych z branży motoryzacyjnej) to pierwszy w swoim rodzaju system ułatwiający ich zmianę w tak prosty sposób, co przypomina poniekąd systemy spotykane w branży motoryzacyjnej. Powershift to nic innego jak mechanizm wbudowany w tylną piastę koła spełniający funkcję wózka przedniej przerzutki, który zmienia położenie łańcucha pomiędzy tarczami układu korbowego.

Coś więcej o Classified Cycling.

Classified jest producentem bardzo wyspecjalizowanych technologicznie produktów z misją dostarczenia użytkownikom rowerów przekładni rowerowych działających w bardzo efektywny sposób i bardzo prostych w obsłudze. Nad urzeczywistnieniem tej idei pracuje 45 osób rozmieszczonych w biurach w Antwerpii (Belgia) i Eindhoven (Holandia). Produkty tej marki (Powershift – system przekładni rowerowych i koła Classified) są seryjnie wykorzystywane w budowie rowerów ponad 40 marek rowerowych, a dostępne w sprzedaży na całym świecie poprzez istniejącą sieć dystrybutorów i dealerów. Classified Powershift zdobył w 2021 roku został uhonorowany nagrodą Gold Award na największych targach rowerowych Eurobike.

Parę słów o Active Partners.

Active Partners to zorientowana na klienta końcowego firma inwestycyjna, która wspiera i buduje kultowe marki jutra, współpracując z wizjonerskimi startupami na wszystkich etapach rozwoju. Założona w 2004 roku firma ta zainwestowała w światowej klasy biznesy, takie jak Rapha, Evans Cycles, Soho House, Finisterre, TALA, LEON, Northern Monk, Vinterior i Code First Girls. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.active.partners.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2022

Polecane

Komplet Kół Classified Powershift R35

Komplet Kół Classified Powershift R35

12 000,00 zł brutto120000 pkt.
Komplet Kół Classified Powershift R50

Komplet Kół Classified Powershift R50

12 000,00 zł brutto120000 pkt.
Komplet Kół Classified Powershift G30

Komplet Kół Classified Powershift G30

12 000,00 zł brutto120000 pkt.
Koszulka T-Shirt Classified

Koszulka T-Shirt Classified

99,00 zł brutto990 pkt.
Zaufane Opinie IdoSell
4.96 / 5.00 184 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-09
Szybka dostawa, towar zgodny z opisem, polecam sprzedawcę
2024-03-19
Mega podejście i super szybka wysyłka. Polecan
pixelpixel