Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

KICKR ROLLR dołącza do rodziny trenażerów Wahoo

2022-04-25
KICKR ROLLR dołącza do rodziny trenażerów Wahoo

KICKR ROLLR dołącza do rodziny trenażerów Wahoo

Nowy trenażer firmy Wahoo Fitness po raz pierwszy zobaczyliśmy przy okazji ubiegłorocznych wrześniowych Mistrzostw Świata UCI w kolarstwie szosowym. W strefie rozgrzewkowej Wahoo przed wyścigami indywidualnej jazdy na czas, ustawione były nowe trenażery rolkowe amerykańskiego producenta, jednak przedstawiciele firmy uparcie odmawiali odpowiedzi na jakiekolwiek pytania dotyczące nowego produktu.

Po pięciu miesiącach doczekaliśmy się oficjalnej prezentacji trenażera Wahoo KICKR ROLLR. W ostatnich latach największą popularnością cieszyły się trenażery z napędem bezpośrednim i to w tym segmencie zauważalny był największy postęp. Jednak wielu wcześniejszym użytkownikom trenażerów tęskno było za klasycznymi trenażerami rolkowymi. Miały one jednak pewne wady, jak chociażby konieczność trzymania równowagi, brak kontroli obciążenia, czy możliwość podłączenia do aplikacji treningowych. KICKR ROLLR rozwiązuje te wszystkie problemy łącząc odczucie naturalności jazdy na trenażerze rolkowym, z możliwością kontroli obciążenia i podłączenia z aplikacjami treningowymi.

Do największych zalet trenażera KICKR ROLLR trzeba zaliczyć przede wszystkim łatwość umieszczenia roweru na nim. Nie ma tutaj potrzeby ściągania koła, czy mocowania czegokolwiek. Po prostu umieszczamy rower na trenażerze i jesteśmy gotowi do jazdy. Dzięki specjalnemu mechanizmowi regulacyjnemu trenażer obsługuje rowery w szerokim zakresie bazy kół. Brak konieczności demontażu tylnego koła powoduje, że KICKR ROLLR jest idealnym narzędziem rozgrzewkowym przed wyścigami.

Trening na trenażerach rolkowych to wyższa szkoła jazdy. Wszystko przez konieczność utrzymania równowagi i ciągłej koncentracji. W przypadku tradycyjnych trenażerów rolkowych o upadek naprawdę było łatwo. Firma Wahoo rozwiązała ten problem tworząc uchwyt zabezpieczający przednie koło o szerokości do 53 mm. Dzięki zastosowaniu Safety Tire Grippera wsiadanie na rower umieszczony na trenażerze jest bezpieczniejsze, przy jednoczesnym wsparciu nawet podczas treningów sprinterskich.

Trenażer nie wymaga podłączenia do zasilania sieciowego. W takim przypadku obciążenie rośnie liniowo do 400 watów. Blisko 5-kilogramowe koło zamachowe odpowiada za jak najbardziej naturalne odwzorowanie obciążenia.

Trenażer KICKR ROLLR nie posiada wbudowanego miernika mocy i do kontroli obciążenia potrzebny jest zewnętrzny miernik zainstalowany na rowerze i pracujący w standardzie ANT+. Po podłączeniu trenażera do zasilania sieciowego i po sparowaniu z oprogramowaniem treningowym i miernikiem mocy sterowanie elektromagnetycznym układem oporowym o mocy 1500 watów może odbywać się z poziomu licznika, aplikacji Wahoo, czy za pomocą zewnętrznych platform treningowych jak Wahoo SYSTM i Zwift zarówno w trybach ANT+ FE-C, jak i Bluetooth Smart FTMS.

Trenażer KICKR ROLLR wyceniono na 3699 złotych. Dla osób nieposiadających miernika mocy firma Wahoo oferuje możliwość zakupu trenażera KICKR ROLLR w zestawie z jednostronnym miernikiem POWRLINK ZERO w cenie 6499 złotych.

Tyler Harris, menadżer produktu Wahoo KICKR

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.96 / 5.00 191 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-28
Polecam!
2024-03-18
oko
pixelpixel