Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
FACTOR OSTRO VAM 2.0 Racing Green
FACTOR OSTRO VAM 2.0 Racing Green
FACTOR OSTRO VAM 2.0 Racing Green
FACTOR OSTRO VAM 2.0 Racing Green
FACTOR OSTRO VAM 2.0 Racing Green
FACTOR OSTRO VAM 2.0 Racing Green
FACTOR OSTRO VAM 2.0 Racing Green
FACTOR OSTRO VAM 2.0 Racing Green
FACTOR OSTRO VAM 2.0 Racing Green
FACTOR OSTRO VAM 2.0 Racing Green
FACTOR OSTRO VAM 2.0 Racing Green
FACTOR OSTRO VAM 2.0 Racing Green
FACTOR OSTRO VAM 2.0 Racing Green
FACTOR OSTRO VAM 2.0 Racing Green
Kliknij, aby powiększyć

FACTOR OSTRO VAM 2.0 Racing Green

  • Jeden z dziesięciu. Ekskluzywna, ściśle limitowana edycja OSTRO VAM 2.0, obejmująca zaledwie 10 egzemplarzy.
32 999,00 zł
/ szt. brutto
Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki
Kup za 329990 pkt.
Przed realizacją zamówienia z tym produktem, może być konieczne opłacenie zaliczki w kwocie 16 499,50 zł. Dokładne informacje zostaną podane w podsumowaniu zamówienia, przed jego złożeniem.
Szybkie zakupy 1-Click(bez rejestracji)
Produkt na zamówienie
Produkt na zamówienie
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy
Darmowa dostawa do paczkomatuWięcej informacji
Smile - dostawy ze sklepów internetowych przy zamówieniu od 50,00 zł są za darmo.

Kupujesz i dostawę masz gratis!

dostawy ze sklepów internetowych przy zamówieniu za 50,00 zł są za darmo.
Darmowa dostawa obejmuje dostarczenie przesyłki do paczkomatu
Kompletny Rower
Rozmiar kierownicy
Rozmiar ramy
Koła Black Inc
Długości korby
Grupa osprzętu
Akcesoria

 

FACTOR OSTRO VAM 2.0 Racing Green Projekt_bez_nazwy_62

 


British Racing Green – kolor brytyjskiego motorsportu British Racing Green (BRG) to jedna z najbardziej rozpoznawalnych tradycji w historii motorsportu. Na początku XX wieku, zanim barwy sponsorów zdominowały samochody wyścigowe, kolor pozwalał kibicom rozpoznać kraj, który reprezentowała dana maszyna. Brytyjczycy ścigali się w zieleni, Włosi w czerwieni, Francuzi w błękicie, a Niemcy w bieli – później zastąpionej słynnym srebrem. Historia brytyjskiej zieleni sięga Gordon Bennett Cup z 1903 roku. Ponieważ wyścigi drogowe były wówczas zakazane w Wielkiej Brytanii, zawody rozegrano w Irlandii. Według popularnej historii Brytyjczycy wybrali zielone malowanie jako ukłon w stronę gospodarzy. Tak narodziła się tradycja, która na kolejne dekady związała zieleń z brytyjskim motorsportem.

Co ciekawe, British Racing Green nigdy nie oznaczał jednego, ściśle określonego odcienia. Zieleń bywała oliwkowa, głęboka i niemal czarna, czasem wpadała nawet w chłodniejsze tony. Legendę BRG budowały takie marki jak Bentley, Jaguar, Aston Martin, Lotus, BRM czy Cooper. Zielone samochody triumfowały w Grand Prix i 24-godzinnym wyścigu Le Mans, stając się symbolem brytyjskiej inżynierii, osiągów i sportowej elegancji. Pod koniec lat 60. narodowe barwy zaczęły ustępować malowaniom sponsorskim. British Racing Green jednak przetrwał. 

Do dziś pozostaje czymś więcej niż kolorem – to symbol epoki, w której na torach ścierały się brytyjska zieleń, włoska czerwień, francuski błękit i niemieckie srebro.

 

FACTOR OSTRO VAM 2.0 Racing Green BRG_heritage

 


 

PRZEDSTAWIAMY WYJĄTKOWĄ EDYCJĘ SPECJALNĄ FACTOR OSTRO VAM 2.0, STWORZONĄ WYŁĄCZNIE NA POLSKI RYNEK.

POWSTAŁO ZALEDWIE 10 EGZEMPLARZY, A KAŻDY Z NICH OTRZYMAŁ INDYWIDUALNĄ TABLICZKĘ ZNAMIONOWĄ Z NUMEREM OD 1 DO 10.

 


 

Ekskluzywna, ściśle limitowana edycja, której wyjątkowa kolorystyka czerpie z bogatego dziedzictwa brytyjskiego motorsportu – świata, w którym inżynieria, odwaga i bezkompromisowe dążenie do prędkości od dekad wyznaczają kierunek rozwoju. To współczesna interpretacja wyścigowej tradycji zamknięta w jednej z najbardziej zaawansowanych konstrukcji FACTOR.

 

FACTOR OSTRO VAM 2.0 Racing Green ELARA_VIRESCENT_BLUE_16

 

Factor OSTRO VAM to bezkompromisowy rower wyścigowy nowej generacji, stworzony, by połączyć cechy, które jeszcze do niedawna wydawały się wzajemnie wykluczać: doskonałą aerodynamikę, niską masę, wysoką sztywność i komfort niezbędny podczas wielogodzinnego ścigania. Projektując nową generację OSTRO VAM, inżynierowie Factor potraktowali rower jako kompletny system aerodynamiczny. Zamiast optymalizować pojedyncze profile rur, skupili się na precyzyjnym zarządzaniu przepływem powietrza na całej długości roweru – od widelca i główki ramy, przez rurę górną, aż po rurę podsiodłową i tylne koło. Ponad sto oddzielnych symulacji pozwoliło przeanalizować wpływ każdej zmiany zarówno na poszczególne elementy, jak i zachowanie całego roweru. Efektem jest konstrukcja o 10% wyższej efektywności aerodynamicznej względem poprzedniej generacji OSTRO VAM. Redukcja oporu odpowiada oszczędności około 7 watów przy prędkości 48 km/h, a przewaga aerodynamiczna wzrasta przy kątach napływu powietrza typowych dla rzeczywistych warunków jazdy. Jednocześnie zachowano charakterystyczną dla OSTRO VAM precyzję prowadzenia i natychmiastową reakcję na przyspieszenie. Nowe profile ramy, zoptymalizowana konstrukcja widelca oraz zaawansowane techniki układania włókna węglowego pozwoliły ograniczyć masę bez kompromisów w zakresie sztywności. Kompletny rower można zbudować z masą poniżej 6,8 kg.

 

 

FACTOR OSTRO VAM 2.0 Racing Green kolortlo

 

 

OSTRO VAM powstał z myślą o jednym celu – wyznaczać standard współczesnego roweru wyścigowego. Szybki na płaskim. Lekki w górach. Precyzyjny podczas sprintu. Komfortowy wtedy, gdy wyścig trwa wiele godzin. Jeden rower. Każdy rodzaj wyścigu. Bez kompromisów.

 

FACTOR OSTRO VAM 2.0 Racing Green ELARA_VIRESCENT_BLUE_17

 


 

SPECYFIKACJA
MATERIAŁ RAMYTeXtreme®, Toray®, Nippon Graphite® Pitch-Based Fiber
WIDELECOSTRO Wide Stance Fork
SZTYCADostępny setback: 0 lub 20 mm 
KOKPITBlack Inc Aero Barstem. Reach 80 mm, drop 120 mm. Dostępne zróżnicowane długości mostka i szerokości kierownicy.
STERYCeramicSpeed SLT 1-1/8″ | 1-3/8″
ŚREDNICA RURY STEROWEJ1-1/8″ górna | 1-3/8″ dolna
MOCOWANIE SIODEŁKA (TYP JARZMA)7x7 oraz 7x9
WKŁAD SUPORTUCeramicSpeed T47A aluminiowe miski suportu / łożyska CeramicSpeed dostępne w wersjach DUB, 24 mm lub Ultra-Torque
PROWADZENIE PRZEWODÓWWewnętrzne
KOMPATYBILNOŚĆ Z GRUPAMITylko elektroniczne
TYP HAMULCÓWTarczowe
MAKS. ROZMIAR TARCZY HAMULCOWEJ160 mm przód i tył
MAKS. ROZMIAR TARCZY MECH. KORBOWEGO54T
PRZEDNIA OŚ12 × 100 mm thru-axle
TYLNA OŚ12 × 142 mm thru-axle
REKOMENDOWANE KOŁABlack Inc 48|58
ROZMIAR KÓŁ700c
MAKS. PRZEŚWIT NA OPONĘ32 mm (wartość zmierzona)
MASA900 g
AKCESORIA W ZESTAWIEKoszyki na bidon Black Inc Aero Integrated
GWARANCJA PRODUCENTAOgraniczona dożywotnia gwarancja

 

FACTOR OSTRO VAM 2.0 Racing Green geometria_ostro_cvam

 

GEOMETRIA

ROZMIAR45495254565861
A STACK502503523542565587611
B REACH360370376384392401409
C HEAD TUBE ANGLE71,1°71,1°72,5°72,5°73,3°73,3°73,3°
D BB DROP72727270707070
E TRAIL5858585858,658,658,6
F FORK RAKE/OFFSET57534848434343
G CHAINSTAY LENGHT405405405405405408410
H WHEELBASE97096997198598710061022
I BIKE STANDOVER HEIGHT726737762781804817840
J SEAT TUBE LENGHT432454483502524531554
K SEAT TUBE ANGLE75,5°74,5°74°74°73,5°73,5°73,5°

* Wszystkie rozmiary podano w milimetrach.

Do pobrania
Marka
Podmiot odpowiedzialny za ten produkt na terenie UE
FACTOR HOLDINGS LTD.Więcej
ProducentFACTOR HOLDINGS LTD.Adres: 22nd Rd Taichung Industrial ParkKod pocztowy: 40850Miasto: Taichung CityKraj: TajwanAdres email: sales@factorbikes.comOpis: https://factorbikes.com/
Podmiot odpowiedzialnyFACTOR BIKES EUROPE S.L.U.Adres: Lloc Polig Industrial Ponent 25Kod pocztowy: 17457Miasto: Riudellots de la Selva, GironaKraj: HiszpaniaAdres email: sales@factorbikes.comOpis: https://factorbikes.com/
Kompletny Rower
Frameset premium
Frameset Premium + Koła Black Inc
Kompletny Rower
Rozmiar ramy
52
54
56
58
61
Akcesoria
Bidon Factor
Wózek Ceramicspeed
Multitool
Mini Pump
Długości korby
165 MM
170 MM
167,5 MM
Rozmiar kierownicy
360x80
360x90
360x100
360x110
360x120
360x130
360x140
380x80
380x90
380x100
380x110
380x120
380x130
380x140
400x80
400x90
400x100
400x110
400x120
400x130
400x140
420x80
420x90
420x100
420x110
420x120
420x130
420x140
Grupa osprzętu
Campagnolo SUPER RECORD 13
Shimano DURA ACE
Shimano ULTEGRA
SRAM FORCE PM
SRAM RED PM
Koła Black Inc
48//58 K. Black
48//58 K. Silver
28//33
62
5
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Prawdziwe opinie klientów
5 / 5.0 547 opinii
pixelpixel